Predohrávané 31.kolo Slovnaft extraligy

28.10.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Góly: 14. Bartánus (Jarolín, M. Lukáč), 22. Rataj (A. Kroták, O. Malinský), 35. Bartánus (Jarolín) - 7. Dlouhý (Klouda, Lipiansky), 27. F. Turek (L. Čierny, D. Vrbata), 32. Markovič (Dubec), 46. F. Turek (L. Čierny), 60. F. Turek (L. Čierny)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: A. Kroták - Klouda obaja na 10 min za nešport. správanie
presilovky: 1:3
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Krpelec - Korba, Kalina
1360 divákov

Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Bakoš - A. Kroták, Rataj, Lapšanský - Marcel Haščák, Skokan, Buc - Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Martin Segľa, Piatak, Kolusz - Slovák
Zvolen: J. Laco - J. Malinský, Valach, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Kolafa - Dubec, Jurík, Lelkeš - Hvila, Klouda, Lipiansky - Pavliš, F. Turek, D. Vrbata - Markovič, Macejka, T. Tatár

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, keď strela Dlouhého v 7. minúte skončila za Šimonovičom. O minútu neskôr trafil Lukáč len dobre postaveného Laca a pri dorážke preskočil puk hokejku Bartánusovi. Aktívni Popradčania vyrovnali po peknej akcii v 14. minúte, keď Lukáč vystrelil, Ján Laco puk iba vyrazil na hokejku René Jarolína, ktorý no nezištne prihral Bartánusovi a pre toho už nebol problém prestreliť zvolenských obrancov. V úvode druhej tretiny využil Rataj presilovku na vedúci gól Popradu. V 27. minúte však bolo vyrovnané, keď sa po strele L. Čierneho dostal zasunul puk do prázdnej bránky Turek. O päť minút viedol opäť Zvolen keď sa dostal do úniku Dubec, jeho pokus Šimonovič vyrazil, no pre dobiehajúceho Markoviča nebol problém skórovať do prázdnej bránky. Domáci však zakrátko opäť vyrovnali po protiútoku Jarolína, ktorého strelu dorazil za chrbát Laca Bartánus. Hostia však aj po tretíkrát strhli vedenie na svoju stranu v 46. minúte, keď už tretiu presilovku využil Turek ktorý tečoval strelu L. Čierneho. Aktívnym forčekingom hostia narúšali snahu Popradu o vyrovnanie. Domácim nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná power-play.

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Snažili sme sa hrať agresívny hokej, čo nám prvé dve tretiny vychádzalo. Opäť rozhodli presilové hry, ktoré súper využil lepšie ako my. Poniektorí hráči mali prílišné chcenie a hokejové myslenie trochu ostalo v kabíne. "
Vladimír Hiadlovský, asistent trénera Zvolena: "V Poprade sme opäť predviedli veľmi dobrý výkon. Pripravili sme sa na to, že súper začne hrať agresívny hokej. Dokázali sme sa s tým vyrovnať a boli sme úspešnejší aj v presilových hrách, za čo si odvážame z Popradu tri body. "

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Góly: 2. S. Gron (Rudolf Huna), 4. Jenčík (Rudolf Huna, P. Bartoš), 24. Rudolf Huna (Jenčík), 58. Michel Miklík (Juraj Faith, M. Šterbák), 59. P. Bartoš (Juraj Faith) - 10. Šechný (P. Segľa, R. Gavalier), 16. Škovira (M. Palovčík), 33. P. Segľa (J. Hrubý, M. Drotár)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Juraj Faith - Škovira obaja na 10 min za nešp. správanie, Šechný 10+DKZ za nešp.správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: D. Konc - M. Grečko, Tornay
5243 divákov

Košice: Lipovský - M. Šterbák, J. Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Gajdoš - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda
Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, Sadiki, Jelínek, Gurčík, J. Hrubý, od 26. min Slaninák - Škovira, M. Palovčík, Havíra - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider

V nedeľu vyhrali Košice v Kežmarku futbalovým výsledkom 2:1, ale v odvete sa líder potrápil s posledným mužstvom. V úvode zápasu sa Kežmarčania pokúšali brániť stredné pásmo a nedať košickým útočníkom priestor na zakladanie útokov. Domáci rýchlymi kombináciami sa ľahko dostávali pred Klempovu bránku. Miklík už v 10. sekunde netrafil bránku, v 4. minúte vyhrávali domáci 2:0 a v ďalšom priebehu nastrelili dvakrát žrď a mali šance. Hostia sa pred brankára Lipovského dostávali zriedka, ale v prvom polčase dosiahli maximum. Z troch striel na bránku dali dva góly a vyrovnali na 2:2. V druhej tretine herná prevaha domácich pokračovala, ale pozorná obrana hostí a brankár Klempa im toho veľa nedovolili. Ten kapituloval iba po tenisovom údere Hunu v 24. minúte. Kežmarčania znova ukázali vysokú efektivitu, po polovici zápasu z ojedinelej strely vyrovnal P. Segľa. V poslednej časti hry obe mužstvá dôrazne bránili, pribudol dôraz v osobných súbojoch a časté vylúčenia, ktoré zostali dlho nevyužité. O šťastnom víťazstve Košičanov sa zaslúžil Miklík, ktorého strela v 58. minúte po vhadzovaní prekvapila brankára Klempu. Vzápätí hostia hrali presilovku, ešte odvolali brankára, ale pri hre 6:4 ušiel v poslednej minúte Bartoš a do prázdnej bránky poistil víťazstvo.

Anton Tomko, tréner Košíc: "Vstup do zápasu sme mali dobrý, potom hráči poľavili a dovolili súperovi ľahko skórovať a vyrovnať. V druhej tretine sme sa chceli zlepšiť, trikrát sme trafili do žrde, nemali sme šťastie, lebo všetky puky sa odrážali k súperovi. Brankár Klempa podal vynikajúci výkon a my sme sa trápili. Nakoniec trpezlivosťou sa nám podarilo streliť víťazný gól. "
Jurguš Bača, asistent trénera Kežmarku: "Po rozpačitom začiatku sme sa vrátili do hry. Hráči videli, že v Košiciach sa dá bodovať. Veľa síl nás stáli oslabenia. Všetkých 9 sme ubránili, ale neostali nám sily na zvrátenie výsledku. "

MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)
Góly: 4. Koložváry (R. Krajčí, Javín), 5. Hajnik (Škoda), 56. Koložváry (Važan, R. Krajčí) - 8. Kuric (Halaj, Vaškovič), 19. Richard Huna (Kriška, Heš), 41. Heš (Halaj, Petran), 42. Pohanka, 42. Kovář (Halaj, Petran), 58. Róbert Huna (Heš)
Vylúčení: 6:5 na 2 min
presilovky: 0:2
rozhodovali: Valachovič - Bundil, Šefčík
2000 divákov

Žilina: Ševela (19. Přikryl) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, Jabrocký - Sivák, Koložváry, Važan - Hajnik, Škoda, M. Kokavec
L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Grman - Vaškovič, Halaj, Kuric - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek

MHC Martin - HK Ardo Nitra 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Gól: 10. Podstavek (Gálik), 35. T. Chrenko (Hranáč, M. Výborný), 47. Poljaček (Čaládi)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše L. Havel (Martin) 10 min za nešport. správanie, Babka dokonca zápasu za vyhodenie hokejky za hraciu plochu
rozhodovali: Kubuš - Znášel, Gajan
2500 divákov

Martin: Lakosil - Drgoň, Vantroba, J. Polák, Babka, Kolba, I. Ďatelinka, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár
Nitra: Púš - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Kudrna, M. Výborný, Rais, König, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Dobrý, Gálik, H. Ručkay - Hronský, Poljaček, Podstavek - Barčák, Čunderlík, Ecker